چه ابزاری برای نصب پانل طولی پی وی سی نیاز است؟

چه ابزاری برای نصب پانل طولی پی وی سی نیاز است؟

چه ابزاری برای نصب پانل طولی پی وی سی نیاز است؟

امروزه پانل های پی وی سی بسیار پر طرفدار هستند و در موارد مختلفی از فضا های داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. شاید بخواهید بدانید چه ابزاری برای نصب پانل طولی پی وی سی نیاز است؟ در پاسخ به شما باید بگوییم که این پانل ها در کنار هم قرار گرفته و تشکیل سقف کاذب می دهند و یا این که به عنوان دیوار پوش مورد استفاده قرار می گیرند. در هنگام نصب ممکن است با ایرادات و مشکلاتی روبرو شویم که برای حل آن ها به ابزار های خاصی احتیاج خواهیم داشت.

چه ابزاری برای نصب پانل طولی پی وی سی نیاز است؟

در پاسخ به سوال چه ابزاری برای نصب پانل طولی پی وی سی نیاز است؟ باید بگوییم که این ابزارآلات در حقیقت تجهیزاتی هستند که کمک می کنند تا پانل ها محکم و استوار در کنار یکدیگر قرار گرفته و سطحی صاف و یکدست ایجاد کنند. برای این که فرآیند نصب ورق های طولی پی وی سی به درستی انجام گیرد باید از ابزار آلات خاصی استفاده کنید.
برخی از این ابزار ها به شما کمک می کنند تا بتوانید پانل ها را بر روی دیوار فیکس کنید و برخی دیگر از آن ها بر روی پانل ها برای همیشه قرار می گیرند و ظاهر کار را زیبا تر می کنند. مهم ترین نمونه از ابزار آلاتی که بیش تر جنبه زیبایی دارند عبارتند از:

 • ابزار نبشی تاشو PVC
  این وسیله که یکی از پر کاربرد ترین نمونه از ابزار آلات برای نصب پانل های پی وی سی می باشد، بیش تر برای مصارف روکار مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول نبش، کنج و فاصله بین سقف و دیوار ها را پوشش می دهد. در رنگ های مختلفی تولید شده و پس از نصب پانل های طولی برای زیبا تر دیده شدن کار به کار برده می شوند.
 • ابزار نبشی ثابت PVC
  یکی دیگر از ابزار آلات مورد نیاز برای این کار، نبشی ثابت می باشد. این ابزار را با زاویه ۹۰ درجه درست می کنند و در مواردی که بخواهند لبه پانل های برش خورده ای که بر روی دیوار نصب شده اند را پوشش دهنده از آن استفاده می کنند.

آشنایی با مدرن ترین ابزارآلات مورد نیاز برای نصب پانل پی وی سی

همه ابزار ها به همین دو مورد نام برده در قیمت بالا ختم نمی شوند و در پاسخ به سوال چه ابزاری برای نصب پانل طولی پی وی سی نیاز است؟ می توان گفت که برای این کار از وسایل و تجهیزات مختلفی استفاده می کنند. کاربردی ترین و مناسب ترین نمونه از این ابزارآلات به شرح زیر می باشند:

 • ابزار قرنیز لبه دار پی وی سی
  از این وسیله بیش تر به عنوان یک نگهدارنده استفاده می کنند. معمولا این ابزار را در طول های ۲.۸ متر و به عرض ۵ سانتی متری تولید می کنند. زمانی که می خواهند ورق های پی وی سی را نصب کنند، درون این ابزار قرار می دهند و از این طریق هزینه های نصب را به شدت کاهش خواهند داد.
 • ابزار قرنیز پی وی سی
  این نوع قرنیز ها نواری شکل بوده و از جنس پلاستیک باشند. این محصولات را در قسمت پایین دیوار ها نصب می کنند تا از نازک کاری روی دیوار ها محافظت کنند. این نوع قرنیز ها در حقیقت وظیفه دارند از دیوار در برابر آب، رطوبت و ضربه محافظت کنند. گاهی اوقات این نوع قرنیز ها به عنوان ابزاری برای سقف های پی وی سی نیز انتخاب شده و مورد استفاده قرار می گیرند.
 • ابزار لبه
  معمولا لبه های بریده شده پانل های پی وی سی که ظاهر زیبایی نداشته و بدون روکش هستند را با استفاده از این ابزار پوشش داده و شکیل تر می کنند.
 • ابزار H
  این نمونه از ابزار های پی وی سی دیوار، H شکل بوده و بسیار کاربردی هستند. معمولا برای اتصال پانل های پی وی سی در امتداد یکدیگر از این نوع ابزار ها استفاده می کنند.

ابزار های جانبی برای نصب پانل های PVC

در پاسخگویی به سوال چه ابزاری برای نصب پانل طولی پی وی سی نیاز است؟ باید بگوییم که علاوه بر ابزارآلات پی وی سی که در قسمت قبل به آن ها اشاره کردیم، برای نصب این ورق ها به تجهیزات دیگری نیز احتیاج داریم. برای اندازه گیری ابعاد سقف و دیوار ها و همچنین اندازه پانل ها به متر احتیاج داریم. برای فیکس کردن پانل ها در سقف و یا دیوار ها از وسایلی مانند چسب و یا پرچ استفاده می کنند. علاوه بر آن به وسایل و تجهیزات دیگری نیز برای این کار نیاز داریم که عبارتند از:

 • گونیا
 • مداد
 • تراز
 • اره مویی یا اره چوب بر
 • دریل برقی
 • اره سوراخ بر
 • پیچ گوشتی
 • چسب مخصوص
 • تیغ موکت بر
کلام آخر

امروزه در اکثر ساختمان ها برای محافظت از سقف اصلی از سقف های کاذب پی وی سی استفاده می کنند. بسیاری از افراد می پرسند چه ابزاری برای نصب پانل طولی پی وی سی نیاز است؟ در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم و گفتیم که برای نصب این ورق ها به ابزار های خاصی احتیاج داریم که برخی از آن ها برای فیکس اولیه و بعضی دیگر برای زیبا سازی کار مورد استفاده قرار می گیرند. از این که تا پایان همراه ما بودید بی نهایت سپاسگزاریم و امیدواریم که از مطالعه مقاله لذت برده باشید.

سوالات متداول

1.قیمت ابزار هایی که برای نصب پانل پی وی سی احتیاج داریم چقدر می باشد؟
این ابزار ها دارای انواع مختلفی هستند و کیفیت های متفاوتی از آن ها در بازار موجود می باشد، همین امر سبب می شود تا در قیمت های گوناگونی به فروش برسند.

2.پانل های طولی پی وی سی بیش تر در چه مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟
این پانل ها کاملا ضد آب بوده و به همین خاطر در مکان های مرطوب و نم داری مانند سقف حمام و سرویس های بهداشتی، استخر و پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرند.

3.برای خرید ابزار آلات مورد نیاز در نصب پانل های پی وی سی به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم؟
ابزارآلات مورد نظر شما باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند، همچنین شما باید با توجه به نوع کاربری که برای آن ها در نظر گرفته اید و همچنین نوع نیاز خود یک و یا چند نمونه مناسب از این محصولات را انتخاب کرده و خریداری نمایید.

امتیاز دهید post

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.