راهنمای انتخاب سقف کاذب برای حمام و سرویس بهداشتی

راهنمای انتخاب سقف کاذب برای حمام و سرویس بهداشتی

راهنمای انتخاب سقف کاذب برای حمام و سرویس بهداشتی

امروز استفاده از سقف کاذب برای استفاده در حمام و سرویس بهداشتی بسیار رایج شده است. شاید علت این امر، قیمت مناسب این سقف ها، استحکام و دوام به نسبت خوب آنها در مقابل سایر انواع سقف است. اما آیا این نوع سقف می تواند با توجه به وجود رطوبت در بخش های سرویس منزل، گزینه مناسبی جهت استفاده باشد.
همچنین ممکن است بسیاری از شما بپرسید که اگر پاسخ مثبت است، چه نوع سقف کاذبی را برای این بخش انتخاب کنیم. جهت آشنائی بیشتر شما در این زمینه، در مقاله حاضر به ارائه اطلاعاتی می پردازیم تا به عنوان راهنمای انتخاب سقف کاذب برای حمام و سرویس بهداشتی بتوانید از آن استفاده کنید. با ما همراه باشید.

سقف کاذب برای حمام و سرویس بهداشتی

این نوع سقف در حقیقت نوعی دکور حجمی همچون رابیتس سقف و کناف هست. سقف کاذب معمولا بر روی لایه اصلی سقف کار می شود. بیشتر افراد برای آنکه قسمت هایی از فضای موجود در منزل یا محل شان همچون دستشویی و حمام، بزرگ تر نشان داده شد از سقف کاذب استفاده می کنند. سقف کاذب انواع مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سقف کناف
 • سقف آسمان مجازی
 • سقف کاذب pvc

در ادامه این مطلب به عنوان راهنمای انتخاب سقف کاذب برای حمام و سرویس بهداشتی، به معرفی انواع این نوع سقف می پردازیم.

انواع سقف کاذب برای حمام و سرویس بهداشتی

چنانچه قصد اجرای این نوع سقف در قسمت سرویس بهداشتی یا حمام را دارید باید با انواع این نوع سقف آشنا باشید. به عنوان راهنمای انتخاب سقف کاذب برای حمام و سرویس بهداشتی در زیر به انواع این نوع سقف اشاره می کنیم:

 • سقف کاذب چوبی
 • سقف کاذب طلقی
 • سقف کاذب پلکسی
 • سقف کاذب pvc
 • سقف کاذب کناف

در ادامه به شرح هر یک از انواع سقف معرفی شده در بالا می پردازیم.

 • سقف کاذب چوبی

از چوب نه تنها به عنوان دیوارکوب و درپوش بلکه به عنوان سقف کاذب در بخش حمام و سرویس بهداشتی نیز می توان استفاده کرد. این نوع سقف در شکل ساده یا شبکه شبکه، می تواند به فضای شما جلوه ویژه ای ببخشد. در زمان اجرای آن بهتر است سقف کاذب چوبی را با کناف ترکیب کرده و با بهره گیری از شیوه های نورپردازی سقف به شکل مدرن فضای سرویس بهداشتی خود را جذاب کنید.

سقف کاذب چوبی
معرفی سقف کاذب چوبی
 • سقف کاذب طلقی

این نوع سفف کاذب که به آن سقف کاذب آسمان مجازی نیز گفته می شود، نوعی پوشش دارای طرح است که اغلب به عنوان دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرد. علت آنکه از آن تحت عنوان طلقی نام می برند، براق بودن آن است به نحوی که این نوع سقف به خوبی می تواند از طریق انعکاس نور، به بزرگ تر نشان دادن فضا کمک شایان توجهی کند.
جنس این نوع سقف از پلی کربنات بوده و در برابر رطوبت بسیار مستحکم و مقاوم است. از مزیت های این نوع سقف کاذب آن است که از قابلیت شستشو به راحتی برخوردار بوده و بسیار سبک است. همچنین این نوع سقف دارای المان های آلومینیومی است که احتمال زنگ زدگی آن کم است.

سقف کاذب طلقی
معرفی سقف کاذب طلقی
 • سقف کاذب پلکسی

این نوع سقف کاذب شباهت زیادی به سقف کاذب طلقی دارد با این تفاوت که جنس آن از پلاستیک فشرده است. ظاهر این نوع سقف همچون شیشه بوده و دارای مقاومت زیادی است. از مزیت های این نوع سقف ضد رطوبت، ضد حرارت و عایق صدا بودن است.
همچنین سقف کاذب پلکسی دارای برچسب هایی مقوایی در اطراف صفحات خود است که از محیط در مقابل هر نوع آلودگی و گرد و غبار محافظت می نماید. اگر علاقمندید بعد از کار کردن سقف کاذب با فضایی مدرن و فوق العاده عالی مواجه شوید، انتخاب سقف کاذب پلکسی می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

سقف کاذب پلکسی
معرفی سقف کاذب پلکسی
 • سقف کاذب pvc

معروف ترین و بسیار سبک وزن و زیباست. رایج ترین نوع سقف کاذب برای حمام و سرویس بهداشتی، سقف کاذب pvc است. این نوع سقف را می توان به راحتی نصب کرد و همچنین امکان باز کردن آن به راحتی امکان پذیر است. همین موضوع سبب شده تا این نوع سقف محبوب ترین نوع سقف کاذب برای حمام و سرویس بهداشتی باشد.
سقف کاذب pvc، در مقابل عواملی همچون؛ رطوبت، پوسیدگی، خوردگی و نیز آتش سوزی بسیار مقاوم است. همچنین این نوع سقف عایق حرارتی خوبی به شمار می رود و از قابلیت پوشش دهی زیادی برخوردار می باشد. این نوع سقف می تواند به خوبی کلیه نواقص تاسیسات را بپوشاند. چنانچه قصد دارید هزینه ای برای گچ کاری و نقاشی سقف نپردازید، انتخاب این سقف گزینه ای عالی خواهد بود.

 • سقف کاذب کناف

از این نوع سقف کاذب در مقایسه با سایر انواع سقف کاذب که در بالا معرفی شد، کمتر استفاده می شود. به هر حال انتخاب این مورد کاملا سلیقه ای و با توجه به نوع نگاه و نیاز افراد است، شاید کناف برای فضای شما انتخاب بسیار مناسبی باشد. با انتخاب این نوع سقف کاذب و بکارگیری لامپ های هالوژن، لوسترهای زیبا و نور مخفی می توانید فضایی چشم نواز ایجاد کرد.

سقف کاذب کناف
معرفی سقف کاذب کناف
نتیجه گیری

در این مطلب به عنوان راهنمای انتخاب سقف کاذب برای حمام و سرویس بهداشتی به معرفی انواع سقف کاذب قابل کاربرد در حمام و سرویس بهداشتی پرداختیم و مزیت کاربرد هر یک را تبیین نمودیم. بهتر است بعد از بررسی سقف کاذب مناسب برای فضای مدنظرتان، نصب آن را به فردی متخصص واگذار نمایید تا از اجرای زیبای آن در محیط لذت ببرید.

سوالات متداول

1.چگونه با استفاده از سقف کاذب حمام و سرویس بهداشتی، فضایی یکپارچه و زیبا ایجاد کنیم؟

می توانید از دیوارپوش ضد آب در قسمت حمام و نصب کردن کف کاذب فضایی مدرن در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید.

2.سقف کاذب کشسان چگونه می تواند در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد؟

این نوع سقف بسیار جدید است و در مقابل رطوبت مقاومت زیادی دارد. همچنین مقاوم در برابر پوسیدگی بوده و دارای طرح های بسیار جذاب و متنوعی است که برای حمام و سرویس بهداشتی می تواند گزینه خوبی باشد.

3.بهترین نوع سقف کاذب برای سرویس بهداشتی کدام است؟

قطعا این موضوع سلیقه ای است اما سقف کاذب صندوقی به شکل مربع های فرورفته کنار هم محیط این فضا را دلپذیر می کند.

امتیاز دهید post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.