سقف کاذب بارکدی

سقف کاذب بارکدی

سقف کاذب بارکدی

سقف کاذب بارکدی معمولا از مواد سبک وزن مانند چوب، فایبرگلاس، پلاستیک یا سیستم های فلزی تشکیل شده است. هنگام طراحی سقف کاذب، میزان بارهای وزنی مورد نیاز برای هر جزء به طور دقیق محاسبه می شود. بر اساس نوع مصالح و بارهای وزنی، سیستم سازه ای سقف کاذب برای تحمل بارهای وزنی طراحی می شود. استفاده از سقف های کاذب بارکدی مزایایی فراتر از زیبایی شناسی دارد، مانند تقویت و سخت شدن ساختار سقف کاذب و کاهش خطر حوادث ناشی از نصب نادرست یا نادیده گرفتن بارهای وزنی دارد.

مراحل اجرای سقف کاذب بارکدی

قبل از اجرای سقف کاذب بارکدی، بایستی با استفاده از پروفیل U36 مطابق با موقعیت مکانی و سقف سازه تاسیسات معلق شود. هنگام نصب سقف بارکدی، فاصله بین آنها بسیار مهم است و باید بین 90 تا 110 سانتی متر باشد. طول آویزها یکی دیگر از نکات مهم است. تحت هیچ شرایطی نمی توانند بیشتر از 120 سانتی متر باشند.

 • ترکیب و اندازه گیری سقف بارکد

اگرچه بسیاری از شرکت ها می تواند هر اندازه گیری مورد نیاز کارفرمایان را تولید کند، سقف بارکد اغلب دارای ابعاد زیر است: 2.5-4.5-6-12. سقف های بارکد نیز می توانند از آلومینیوم یا مواد گالوانیزه ساخته شوند. بر اساس چیدمان نقشه، می توان یک سانتی متر را در طول های 200 یا 250 سانتی متر ساخت.

 • بارکد قیمت سقف کاذب

بسته به اندازه و موقعیت آن، سقف بارکد استفاده شده در داخل سازه قیمت های متفاوتی دارد. هزینه آلومینیوم خام یا گالوانیزه، اندازه و شکل بارکدهای خطی، فاصله بین بارکدها از نظر عرض و تراکم، نوع رنگ آمیزی و … برخی از متغیرهای موثر بر هزینه سقف بارکد هستند.

مراحل اجرای سقف کاذب بارکدی
معرفی مراحل اجرای سقف کاذب بارکدی

سقف کاذب بارکدی کجا استفاده می شود؟

سقف کاذب در محیط های مختلفی از جمله فضاهای تجاری، مراکز خرید، سالن های کنفرانس، سالن های سینما، سالن های بزرگسالان، رستوران ها، هتل ها، بیمارستان ها، مدارس و دانشگاه ها، استادیوم ها و اماکن ورزشی استفاده می شود. همچنین به عنوان عناصر تزئینی برای فضاهای داخلی ساختمان ها استفاده می شود.
این مکان ها از سقف های کاذب به دلیل تحمل وزن، افزایش استحکام و سختی سازه سقف کاذب، جذابیت های زیبایی و طراحی داخلی، خطر کمتر و … استفاده می کنند.

سقف کاذب بارکدی کجا استفاده می شود؟
استفاده از سقف کاذب بارکدی

مزایای استفاده از سقف کاذب بارکدی

استفاده از سقف کاذب بارکدی مزایای متعددی دارد، از جمله این مزایا شامل موارد زیر است:

 • زیبایی و طراحی داخلی

سقف مصنوعی بارکدی که به عنوان یک عنصر تزئینی در سرتاسر سازه استفاده می شود مانند سقف کاذب آکواپنل، زیبایی و جذابیت اتاق های داخلی را افزایش می دهد.
سازه سقف کاذب بارکدی نه تنها به گونه ای طراحی شده است که جذابیت زیبایی و دکوراسیون داخلی را ارائه دهد، بلکه ظرفیت تحمل و انتقال بارهای سنگین از جمله واحدهای تهویه مطبوع و روشنایی را نیز دارد.

 • صرفه جویی در هزینه

در مقایسه با سایر تکنیک های سقف سازی، نصب سقف کاذب هزینه کمتری دارد.

 • استحکام و سختی سازه سقف کاذب بارکدی

زمانی که سقف کاذب با استفاده از موادی مانند چوب، فایبرگلاس، پلاستیک یا سیستم های فلزی ساخته شود، محکم تر و سخت تر می شود.

 • کاهش احتمال تصادفات ناشی از نصب نادرست و بی توجهی بار وزن

احتمال تصادفات ناشی از نصب نادرست و بی توجهی بار وزن هنگام استفاده از سقف جعلی کدگذاری شده کاهش می یابد.

 • سهولت تعویض و نصب

نصب سقف کاذب بارکدی ساده است و در صورت لزوم اصلاح می شود.

 • حفاظت از سیستم های فنی

سیستم های فنی داخلی ساختمان از جمله سیستم های روشنایی، صدا و تهویه مطبوع با استفاده از سقف کاذب بارکدی از آسیب محافظت می شوند.

مزایای استفاده از سقف کاذب بارکدی
بررسی مزایای استفاده از سقف کاذب بارکدی

نحوه نصب سقف کاذب بارکدی

اگر می خواهید سقف کاذب بارکدی را نصب کنید باید نحوه و چگونگی نصب آن را بدانید که شامل موارد زیر می شود:

 • نصب سقف کاذب با استفاده از سیستم کاذب

این تکنیک شامل نصب سقف کاذب با استفاده از سیستم کاذب می باشد. این رویکرد شامل نصب یک سیستم تعلیق ابتدا از سقف واقعی و سپس استفاده از آن سیستم تعلیق برای ایجاد ساختار سقف کاذب است. هنگام قرار دادن وزنه های بزرگ بر روی سقف مصنوعی، از این تکنیک نصب استفاده می شود.

 • راه اندازی سقف کاذب بارکد با استفاده از بسته بندی

با استفاده از بسته بندی مواد اولیه، ساختمان سقف مصنوعی به این صورت برپا می شود. در ابتدا، فضای ساختمان با تخته های چوبی، پلاستیکی یا فایبرگلاس بسته بندی می شود که متعاقباً حمل و نصب می شوند. سپس تخته های بسته بندی شده به سقف سیمان می شوند.

سقف مصنوعی جدا شدنی در هر دو روش نصب برای دسترسی به سیستم های تکنولوژیکی ساختمان استفاده می شود. برای نصب سقف کاذب بارکدی، دستورالعمل های ایمنی نصب سقف کاذب نیز باید رعایت شود.

نحوه نصب سقف کاذب بارکدی
بررسی نحوه نصب سقف کاذب بارکدی
سخن پایانی در مورد سقف کاذب بارکدی

محبوبیت سقف کاذب بارکدی را می توان به عوامل متعددی از جمله جذابیت زیبایی، سهولت نصب و تعویض، مقرون به صرفه بودن، مقاومت در برابر بارهای سنگین، مقرون به صرفه بودن، سختی و مقاومت سازه سقف کاذب و … نسبت داد. حفاظت از سیستم ها فضاهای داخلی ساختمان از فناوری های موجود استفاده می کند. برای نصب سقف کاذب بارکد دو روش وجود دارد و در هر دو، سیستم های فنی ساختمان از طریق سقف کاذب متحرک قابل دسترسی است.

سوالات متداول در مورد سقف کاذب بارکدی

 1. سقف کاذب چه کاربردی دارد؟
  عوامل متعددی منجر به نصب سقف کاذب می شود. به عنوان مثال، ممکن است برای پوشاندن عیوب در سیم‌کشی ساختمان یا لوله‌های کاری استفاده شود، یا می‌تواند توسط برخی افراد برای عایق‌سازی محیط از گرما و صدا استفاده شود. طراحی داخلی از متمایز بودن فضای بصری استفاده می کند.
 2. اگر هدف عایق کاری منطقه باشد، چه نوع ماده ای مناسب است؟
  اگر هدف عایق صدا باشد، سقف های جعلی آکوستیک انتخاب ایده آلی هستند. از آنجا که سقف های کاذب آکوستیک دارای سوراخ هایی در خود هستند، قادر به جذب حجم قابل توجهی صدا هستند. از پشم سنگ می توان به عنوان پایه سقف نیز استفاده کرد. علاوه بر این، اگر می‌خواهید عایق برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی داشته باشید، افزودن پشم شیشه به لایه زیرین سقف می‌تواند ایده‌ای واقعا هوشمندانه باشد.
 3. روش های محاسبه سقف کاذب چگونه است؟
  متر مربع مساحت سقف کاذب شما که اغلب با اشاره به سقف کاذب محاسبه می شود، باید با اندازه گیری مساحت فضا مشخص شود.
امتیاز دهید post

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.